Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Patrol

Epidemia koronawirusa:

W Żorach posypały się mandaty

24.04.2019 08:55 | 0 komentarzy | acz

Ponad tysiąc złotych to łączna kwota mandatów karnych, którymi zostali 22 kwietnia ukarani pijani rowerzyści. Dwóch mężczyzn i jedną kobietę policjanci przyłapali na ulicy Boryńskiej, Rybnickiej i Okrężnej kiedy w "lany poniedziałek" wybrali się na przejażdżkę rowerową z promilami.

W Żorach posypały się mandaty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza w ręce policjantów wpadła 65-letnia mieszkanka Żor, która do kontroli zatrzymana została na ulicy Rybnickiej ok. 15.00. Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Takim samym mandatem ukarany został 56-latek, u którego policjanci stwierdzili grubo ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna natknął się na patrol policji, gdy jechał przed 18.00 ulicą Boryńską.

Ostatni w ręce mundurowych wpadł 64-latek. W jego przypadku skończyło się na 300 złotych grzywny. Mężczyzna bowiem jechał na rowerze mając niespełna pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci przypominają dodatkowo, że rowerzysta będący w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, który powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym może stanąć przed sądem. W takim wypadku sąd może zdecydować o nałożeniu na sprawcę kary grzywny, aresztu czy też zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

(acz)