Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Patrol

Dewastacja samochodów w centrum Żor. Policja zatrzymała 22-latka

23.04.2019 17:53 | 0 komentarzy | acz

Dzisiaj w nocy nietrzeźwy 22-latek zdewastował siedem pojazdów zaparkowanych przed jednym z bloków na żorskim osiedlu Sikorskiego. O incydencie powiadomili mieszkańcy, których ze snu wyrwał hałas i dźwięk tłuczonych samochodowych szyb.

Dewastacja samochodów w centrum Żor. Policja zatrzymała 22-latka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

23 kwietnia w w nocy nietrzeźwy 22-latek zdewastował siedem pojazdów zaparkowanych przed jednym z bloków na żorskim osiedlu Sikorskiego. O incydencie powiadomili mieszkańcy, których ze snu wyrwał hałas i dźwięk tłuczonych samochodowych szyb.

Dzisiaj po godzinie 4.00 nad ranem oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańców osiedla Sikorskiego o młodym mężczyźnie, który zdewastował kilka samochodów. Dzięki nim wandal błyskawicznie wpadł w ręce mundurowych-policjanci zatrzymali go, gdy szedł w stronę miejsca swojego zamieszkania. Jak się okazało, 22-latek uszkodził siedem pojazdów. Powybijał w nich szyby, zniszczył lusterka i porysował lakier, a także uszkodził karoserię. Jak później tłumaczył, zrobił to, gdyż nie układało mu się z dziewczyną...

22-latek był pijany, badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Od wczoraj trzeźwieje w policyjnym areszcie, a wkrótce usłyszy zarzuty. Za zniszczenie samochodów i spowodowanie strat sięgających wstępnie 15 tys. złotych grozi mu do 5 lat więzienia.
(acz)