Poniedziałek, 27 maja 2019

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Patrol

Senior z Żor nie dał się nabrać oszustom

23.04.2019 06:46 | 0 komentarzy | acz

"Tato... spowodowałam wypadek, potrąciłam kobietę, która jest w ciężkim stanie i potrzebuję teraz pilnie pieniędzy, żeby nie trafić do aresztu" – takie słowa usłyszał w słuchawce telefonu mieszkaniec Żor godzinę po wyjściu jego córki z domu. 

Senior z Żor nie dał się nabrać oszustom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oszustka do mieszkańca Żor zadzwoniła 18 kwietnia około godziny 18.30. Płacząc przedstawiła się jako córka mężczyzny i poprosiła o 68 tys. złotych. Jak w wielu innych, podobnych przypadkach twierdziła, że potrąciła kobietę, a teraz potrzebuje pieniędzy. Żądana kwota miała pozwolić jej uniknąć aresztu.

Niestety kobieta miała pecha, gdyż jej rozmówca niejednokrotnie słyszał już wcześniej w radio o podobnych przypadkach. Dodatkowo nabrał podejrzeń, gdyż jego prawdziwa córka dopiero co godzinę wcześniej wyszła z domu ze swoim chłopakiem... Kiedy mężczyzna poinformował ją, że zaraz zadzwoni na policję ta nagle przerwała rozmowę i rozłączyłą się.

15 minut później podobną historię usłyszała inna mieszkanka Żor, jednak tym razem oszustka na "odszkodowanie" potrzebowała 54 tys. złotych. Niestety i w tym przypadku została odprawiona z kwitkiem, gdyż kobieta nabrała podejrzeń i poinformowała ją, że idzie na policję.
(acz)