środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

Patrol

Pijany kierowca zasnął za kółkiem

04.04.2019 11:32 | 0 komentarzy | acz

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 55-letni kierowca osobówki. Mężczyzna zatrzymał się na środku drogi i zasnął. Mieszkaniec naszego miasta zareagował i wezwał policję. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara do 2 lat więzienia.

Pijany kierowca zasnął za kółkiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

3 kwietnia w nocy, około godziny 1 policjanci zostali wezwani na ul. Pochwacie w Jastrzębiu, gdzie na środku ulicy kierowca miał zatrzymać swój samochód, blokując tym samym przejazd. Zgłaszający powiedział także, że rozmawiał z kierowcą tego auta i jest on pijany. Aby udrożnić przejazd, mieszkaniec miasta wraz z innymi osobami, które nie mogły przejechać, zepchnął osobówkę na pobocze i obserwował kierowcę, aby ten nie wyruszył w dalszą drogę. Mundurowi przyjechali na miejsce interwencji. W osobówce, za kierownicą spał mężczyzna. Okazało się, że samochód odmówił mu posłuszeństwa, a wypity wcześniej alkohol sprawił, że mężczyzna zasnął.

55-latek miał w organizmie ponad dwa promile. Jak wykazały policyjne bazy danych, mieszkaniec Jastrzębia ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i był już kilkakrotnie karany za jazdę bez uprawnień. Za popełnione przestępstwo grożą mu 2 lata więzienia.
(acz)