Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Patrol

Potrącenie rowerzysty na trasie Racibórz - Bojanów. Jest wynik badania krwi kierowcy

26.03.2019 15:52 | 0 komentarzy | żet

- Ze względu na ciężkie obrażenia rowerzysty oraz dyspozycje wydane przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa bardzo szybko uzyskano wyniki badania krwi, z których wynika, że kierowca był w stanie nietrzeźwości - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Potrącenie rowerzysty na trasie Racibórz - Bojanów. Jest wynik badania krwi kierowcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, do wypadku doszło 23 marca na DW 917 pomiędzy Bojanowem a Raciborzem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący oplem 28-latek z Raciborza podczas manewru wyprzedzania potrącił 34-letniego rowerzystę. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń, jego stan określa się jako ciężki.

- Na miejscu mundurowi z drogówki wyczuli od 28-letniego kierowcy silną woń alkohol, jednakże on odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w jego organizmie, w związku z powyższym został zabrany do szpitala, gdzie pobrano mu krew. Ze względu na ciężkie obrażenia rowerzysty oraz dyspozycje wydane przez Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa, bardzo szybko uzyskano wyniki badania krwi, z których wynika, że kierowca był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad jeden promil alkoholu w organizmie - informuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu.

Prokurator zarzuca 28-latkowi spowodowanie wypadku. Póki co mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Jeśli ciążące za nim zarzuty potwierdzą się, może spędzić w więzieniu nawet osiem lat.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet