Czwartek, 18 kwietnia 2019

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Patrol

Zatrzymani z narkotykami komplikują sobie życie

25.03.2019 09:05 | 0 komentarzy | acz

Nie ma tygodnia, by ktoś nie narobił sobie kłopotów z powodu niedopuszczalnego prawem posiadania narkotyków. Część tych osób wpada przypadkowo, podczas rutynowych policyjnych kontroli, część w wyniku żmudnej policyjnej roboty.

Zatrzymani z narkotykami komplikują sobie życie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za przykład mogą posłużyć przedweekendowe zatrzymania. W nocy z czwartku na piątek w Łabędach funkcjonariusze patrolujący tę dzielnicę spostrzegli nastolatka i postanowili sprawdzić, czy nie jest to osoba na tzw. ucieczce. Młody człowiek, na ich widok, wziął nogi za pas. Po pościgu został zatrzymany w jednej z klatek schodowych przy ul. Metalowców.

Dokonano kontroli osobistej, podczas której ujawniono zwitek papieru z suszem roślinnym barwy brunatnej – zatrzymano go, przewieziono do KMP, poddano analizie: jednoznaczny wynik pokazał, że był to haszysz. 17-latek trafił w związku z tym do policyjnego aresztu, przeszukano też, z użyciem psa, miejsce jego zamieszkania. Nie ujawniono w nim innych substancji zabronionych. Eksperyment z użyciem narkotyku trafi do policyjnej bazy danych. Czy młodzieniec odpowie karnie, zadecyduje prokurator.

W piątek ok. godz. 22.00 na ul. Mikołowskiej policjanci po cywilnemu zatrzymali do kontroli 26-latka. Podczas przeszukania kieszeni mężczyzny znaleziono marihuanę, również w niewielkich ilościach, mimo wszystko penalizowanych przez polskie prawo.

Inna, poważniejsza już, sprawa czeka 27-letniego pracownika jednej z gliwickich firm, u którego w szafce policyjny pies wywęszył narkotyki zamknięte szczelnie w słoiku. Detektywi z III komisariatu przeszukali również knurowskie mieszkanie zatrzymanego, gdzie pies wywęszył kolejny wypełniony suszem słoik. Łącznie zabezpieczono ponad 107 gramów marihuany. Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej.

Informujemy o powyższych przypadkach, by przestrzec. Chcący eksperymentować z narkotykami, pokątnie dowiadują się, gdzie i od kogo mogą je kupić. Prędzej czy później policjanci dotrą do handlarza, następnie zatrzymywani są jego kontrahenci. W ten sposób często komplikują swoje sprawy ludzie prowadzący normalny tryb życia.

(acz)