Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Sprzedawał w internecie narzędzia, których potem nie wysyłał

15.03.2019 09:41 | 0 komentarzy | żet

Osiemnastolatek oszukał ludzi na kwotę kilku tysięcy złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Sprzedawał w internecie narzędzia, których potem nie wysyłał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą uzyskali w styczniu informacje o oszuście, który swój przestępczy proceder prowadzi na portalach internetowych. Sprawca oferował do sprzedaży narzędzia, otrzymywał za nie pieniądze jednakże towaru nie wysyłał.

- Z uwagi na skomplikowanie i wielowątkowość, policjanci pracowali nad sprawą kilka miesięcy. Determinacja śledczych pozwoliła na zatrzymanie 12 marca osoby związanej z przestępstwem - informuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu.

Podejrzanym okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie od śledczych usłyszał cztery zarzuty dotyczące oszustwa. Prokurator objął 18-latka dozorem policyjnym.

- Sprawa jest rozwojowa, a policjanci prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia innych pokrzywdzonych związanych z tą sprawą. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia - dodaje M. Szymański.

źródło: KPP w Raciborzu, oprac. żet