Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

13.03.2019 10:13 | 0 komentarzy | żet

We wtorek 12 marca strażacy zawodowi oraz ochotnicy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzynaście razy. Większość interwencji dotyczyła usuwania skutków wichury.

Kolejny pracowity dzień strażaków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy z powiatu raciborskiego wciąż pracują nad usunięciem skutków wichury, co sprowadza się głównie do usuwania powalonych drzew i nadłamanych konarów, zagrażających ruchowi drogowemu oraz liniom energetycznym. 12 marca takie interwencje odnotowano w Budziskach (ul. Leśna), Kuźni Raciborskiej (ul. Kozielska), Pawłowie (ul. Powstańców Śląskich), Raciborzu (cmentarz Jeruzalem przy ul. Ocickiej, ul. Gajowa, ul. Brzeska), Rudach (ul. Zielona).

Ponadto strażacy pomogli w usunięciu zerwanych przez wiatr fragmentów zadaszenia stadionu przy ul. Srebrnej w Raciborzu (zobacz również: Wichura zerwała dach na stadionie Unii Racibórz [ZDJĘCIA]), a także zabezpieczeniu uszkodzonego dachu przy ul. Słowackiego w Szonowicach.

Tego dnia strażacy zabezpieczyli również miejsce kolizji drogowej, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Cegielnianej i Głubczyckiej w Raciborzu. Następnie przywrócili jezdnię do stanu użyteczności. Więcej informacji oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia: Zderzenie golfa z matizem na Głubczyckiej w Raciborzu [ZDJĘCIA].

Ponadto udali się z agregatem prądotwórczym na ul. Kornowacką w Pogrzebieniu, gdzie doszło do awarii zasilania. Strażacy zapewnili dopływ prądu do aparatury podtrzymującej życie jednego z mieszkańców wsi.