Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Patrol

Motocyklista ranny w wypadku w Sośnicy

11.03.2019 13:01 | 0 komentarzy | acz

8 marca doszło do pierwszego w tym roku poważnego wypadku w regionie z udziałem motocyklisty. W Gliwicach Sośnicy we włączający się do ruchu samochód osobowy uderzył motocykl. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami trafił szpitala.

Motocyklista ranny w wypadku w Sośnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około godz. 16.30 do policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na ul. Sikorskiego w Gliwicach Sośnicy. Kierujący pojazdem m-ki Rover 22-letni mieszkaniec Zabrza włączał się do ruchu, podczas tego manewru doszło do zderzenia z motocyklem marki Suzuki prowadzonym przez 34-letniego gliwiczanina, który doznał wielonarządowych obrażeń ciała. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Kierującemu samochodem osobowym zatrzymano prawo jazdy. W sprawie wszczęto postępowanie, które dokładnie wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Przypominamy, co roku w Polsce w wypadkach ginie około 300 motocyklistów. Wina rozkłada się zarówno na kierowców samochodów, jak i na motocyklistów, którzy poruszają się nadmierną prędkością. Kierowcom przypominamy jakże aktualne hasło akcji profilaktycznej: „Patrz w lusterka. Motocykle są wszędzie”.

(acz)