Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Patrol

Setki kilogramów ryb wyrzucone w lesie pod Jankowicami [FILM]

20.02.2019 11:40 | 6 komentarzy | acz

Straż leśna ustaliła sprawcę wyrzucenia blisko tony padłych ryb w lesie pomiędzy Rudami a Jankowicami. Mężczyzna będzie musiał teraz uprzatnąć cuchnącą stertę. 

Setki kilogramów ryb wyrzucone w lesie pod Jankowicami [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Mieszkańcy Jankowic od dłuższego czasu obserwowali stada kruków krążących nad pobliskim lasem. Dziś okazało się, co jest przyczyną tak licznego ich grupowania się w tym rejonie. W rejonie skrzyżowania dróg pożarowych Hubertusowa i Górecka natrafiono na kilkaset kilogramów padłych ryb. Ptaki miały doskonałe miejsce do żerowania. Nie wiadomo jak i kiedy padłe ryby, w większości karpie, trafiły do lasu. Miejsce ich wyrzucenia oraz ślady na drodze wskazują, że zostały prawdopodobnie przywiezione tu na przyczepie samochodem ciężarowym i zrzucone w głębi lasu, w odległości około stu metrów od drogi Hubertusowej.

- Takie działanie jest przestępstwem i stanowi poważne zagrożenie epidemiologiczne, szczególnie teraz, gdy borykamy się z wirusem wśród dzików - mówi nadleśniczy Robert Pabian, szef Nadleśnictwa Rudy Raciborskie. Nadleśnictwo natychmiast skierowało na miejsce straż leśną. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed południem sprawca zostal ustalony. - Udało się go ustalić dzięki doskonałemu rozpozaniu naszych strażników. Wobec sprawcy został sporządzony wniosek o ukaranie, a on sam zobowiązany do uprzątnięcia padłych ryb - mówi nadleśniczy.

(acz)

Ludzie:

Robert Pabian

Robert Pabian

Mgr inż. Robert Pabian jest zastępcą nadleśniczego w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie. Jest także myśliwym.