Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Patrol

Oszukana na niemiecką policjantkę

15.02.2019 10:38 | 1 komentarz | acz

83-letnia mieszkanka Żor Rownia straciła oszczędności swojego życia. Dała wiarę, że jej córka spowodowała wypadek drogowy na terenie Niemiec i przekazała "kurierowi" 20 tys. złotych. Dopiero, gdy wydała pieniądze zorientowła się, że padła ofiarą przestępców.

Oszukana na niemiecką policjantkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj, 14 lutego około godziny 19.00 do żorskiej komendy zadzwoniła 83-letnia mieszkanka Żor, która wpadła w sidła oszutów. Kobieta poinformowała, że została oszukana metodą "na niemiecką policjantkę".

Najpierw na stacjonarny numer zadzwoniła do niej rzekoma córka, która zamieszkuje na terenie Niemiec i opowiedziała jej o spowodowanym przez siebie wypadku drogowym. Płacząc wyjaśniła, że aby uniknąć zatrzymania przez niemiecką policję musi zapłacić ciężko rannej ofierze wypadku zadośćuczynienie i przekazała słuchawkę innej kobiecie. Ta z kolei podając się za policjantkę poinstruowała mieszkankę Żor, jak ma przekazać pieniądze. Kazała jej przeliczyć oszczędności, zapakować w pudełko i folię, a nastepnie przekazać kurierowi.

Kurier niebawem pojawił się pod domem 83-latki, odebrał 20 tys. i czmyhnął w nieznanym kierunku. Niestety dopiero wówczas starsza kobieta zadzwoniła do swojej córki. Ta wówczas zaprzeczyła całej historii i poinformowała matkę, że napewno została oszukana.

(acz)