Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Patrol

Niebezpieczny czad w kamienicy przy Rybnickiej w Raciborzu

01.02.2019 09:01 | 0 komentarzy | żet

Informacja o interwencjach strażaków 31 stycznia w miejscowościach Pogrzebień oraz #Racibórz.

Niebezpieczny czad w kamienicy przy Rybnickiej w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rankiem 31 stycznia zastęp ochotników udał się na ulicę Wileńską w Raciborzu (godz. 7.25), gdzie w jednym z mieszkań przebywa osoba podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Strażacy zostali poproszeni o pomoc w zasileniu aparatury w związku z planowanym wyłączeniem prądu.

O godz. 9.11 strażacy odebrali zgłoszenie o zerwanym przewodzie wysokiego napięcia przy ul. Kornowackiej w Pogrzebieniu. Na miejsce skierowano zastępy ochotników i zawodowców. Okazało się, że leżący na poboczu przewód to kabel telekomunikacyjny, który został wypięty w trakcie prac.

Ostatnia tego dnia interwencja strażaków była następstwem uruchomienia się czujki tlenku węgla w budynku przy ul. Rybnickiej w Raciborzu (godz. 21.39). - Zgodnie z przyjętymi zasadami sprawdzono również mieszkania sąsiednie oraz przylegające do tego samego pionu kominowego - relacjonuje Roland Kotula, dowódca JRG w Raciborzu. Strażacy potwierdzili obecność czadu w powietrzu. Nakazano przewietrzenie mieszkań, wygaszenie pieców oraz kontrolę przewodów kominowych.