Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Patrol

Uczynny młody człowiek okazał się złodziejem

21.01.2019 12:45 | 0 komentarzy | żet

29-latek wykorzystał zaufanie, jakim obdarzył go 63-letni mieszkaniec Kuźni Raciborskiej i okradł go na kwotę 10 tys. zł.

Uczynny młody człowiek okazał się złodziejem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Początek historii miał miejsce w sierpniu 2018 roku, kiedy dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej uzyskał informację od 63-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego, że z jego konta w tajemniczy sposób znikają pieniądze. Policjant ustalił, iż mężczyźnie od czasu do czasu pomaga 29-latek, który ma dostęp do jego karty bankomatowej - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Sprawą zajęli się kryminalni. Okazało się, że 29-latek w okresie od lutego do lipca 2018 roku, korzystając ze wspomnianej karty bankomatowej, bez wiedzy i zgody poszkodowanego wypłacał pieniądze oraz robił zakupy. - 29-latek okradł w ten sposób 63-latka na kwotę około 10 tysięcy złotych - dodaje M. Szymański.

Policjanci z Kuźni Raciborskiej przedstawili 29-letniemu mieszkańcowi powiatu raciborskiego 47 zarzutów włamania na konto bankowe. Podejrzany przyznał się do popełnonych czynów, grozi mu 10 lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet