środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Patrol

Nielegalny hazard w Tworkowie. Organizatorom procederu grożą dotkliwe kary

31.12.2018 12:30 | 1 komentarz | żet

Dzielnicowy z Krzyżanowic wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Rybniku w czwartek 27 grudnia br. uderzyli w nielegalny hazard - informuje raciborska policja.

Nielegalny hazard w Tworkowie. Organizatorom procederu grożą dotkliwe kary
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjant dowiedział się, że w jednym z budynków przy ul. Głównej w Tworkowie mogą funkcjonować nielegalnie automaty do gier. Mundurowy natychmiast powiadomił funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego i razem z nimi skontrolował budynek.

Sześć automatów

Podczas kontroli jednego z pomieszczeń ujawniono sześć automatów do gier hazardowych, które funkcjonowały wbrew przepisom zawartym w Ustawie o Grach Hazardowych oraz Kodeksie Karno-Skarbowym.

Automaty zostały sprawdzone i przewiezione do magazynu Krajowej Administracji Skarbowej. Organizatorom procederu grozi kara do trzech lat więzienia oraz wysokie kary pieniężne.

Sto tysięcy złotych grzywny

- Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa - przestrzega policja.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat trzech, albo obie kary łącznie.

źródło: KPP Racibórz, oprac. ż, zdjęcie poglądowe - źródło: sxc.hu/n3lson