Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Patrol

Pożary, wypadek i kolizja [RAPORT STRAŻAKÓW]

18.12.2018 09:43 | 0 komentarzy | żet

W poniedziałek 17 grudnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji sześć razy, interweniując w Kuźni Raciborskiej, Raciborzu oraz Zawadzie Książęcej.

Pożary, wypadek i kolizja [RAPORT STRAŻAKÓW]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od godz. 10.08 strażacy przeczesywali dziesięciokilometrowy odcinek Odry poszukując zaginionej mieszkanki Raciborza. Akcję przerwano, gdy kobietę odnaleziono na terenie miasta. Kolejna interwencja strażaków to ulica Głubczycka w Raciborzu, gdzie w jednym z budynków doszło do zadymienia (godz. 15.57). Strażacy ewakuowali trzy osoby. Okazało się, że przyczyną zadymienia była tzw. cofka. Przedstawicielom administracji budynku zalecono sprawdzenie drożności oraz szczelności przewodów kominowych.

O godz. 20.46 strażacy udali się do Zawady Książęcej, gdzie zabezpieczyli miejsce poważnego wypadku drogowego oraz prowadzili akcję poszukiwawczą jednego z uczestników, który oddalił się z miejsca zdarzenia (więcej informacji: Dachowanie w Zawadzie Książęcej. Jeden mężczyzna trafił do szpitala, drugiego poszukiwano przez kilka godzin). Godzinę później odnotowano kolejną interwencję. Tym razem strażacy udali się na ulicę Krasickiego w Kuźni Raciborskiej. W piwnicy budynku doszło do pożaru opon rowerowych. Strażacy ugasili pożar, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 4 tys. zł.

O godz. 22.31 strażacy interweniowali na ulicy Brzeskiej w Raciborzu, gdzie doszło do kolizji drogowej (więcej informacji: Nocna kolizja w Brzeziu), natomiast o godz. 22.52 ugasili pożar śmieci w piwnicy budynku przy ul. Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej.