Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Patrol

Uciekając przed policją rozbił samochód

13.12.2018 12:26 | 0 komentarzy | acz

Jastrzębscy policjanci prowadzili pościg za kierowcą nissana, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym kontynuował ucieczkę pieszo.

Uciekając przed policją rozbił samochód
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj, około godziny 21.15, dyżurny jastrzębskiej komendy podał komunikat dotyczący kierowcy, który nie posiada uprawnień, a pojazd, którym się porusza został przez niego przywłaszczony. W wyniku podjętych czynności, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli nissana micra w rejonie skrzyżowania ulicy Rybnickiej z ulicą Gagarina. Mężczyzna zlekceważył policyjne sygnały nakazujące mu zatrzymanie pojazdu.

Mundurowi podjęli pościg za kierowcą, który przyspieszył i zaczął uciekać. Pościg przeniósł się na ulicę Powstańców Śląskich, Malinową i Wojska Polskiego, gdzie kierowca utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Już po chwili policjanci obezwładnili i zatrzymali jastrzębianina. Okazało się, że pojazd, którym podróżował figurował w policyjnych systemach jako utracony, nie był ubezpieczony oraz nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu. Natomiast 31-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i posiadał przy sobie środki odurzające.

Na szczęście przez skrajną nieodpowiedzialność mieszkańca Jastrzębia nikt nie ucierpiał. Wraz z mężczyzną podróżowała 17-latka, która również została zatrzymana. Ponadto w pojeździe stróże prawa znaleźli narkotyki. O dalszych losach zatrzymanych zadecyduje prokurator i sąd.