Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Patrol

Zobaczył policjantów i... przyspieszył, odpowie za przestępstwo

13.12.2018 11:07 | 0 komentarzy | żet

Pirat drogowy odpowie przed sądem. Grozi mu kara więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobaczył policjantów i... przyspieszył, odpowie za przestępstwo
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 12 grudnia około godziny 19.20 na ulicy Zabełkowskiej w Rudyszwałdzie. Patrol krzyżanowickich mundurowych zauważył samochód osobowy marki audi, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył.

- Zachowanie to wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy niezwłocznie udali się za kierującym dając mu sygnały świetlne i dźwiękowe by się zatrzymał, na które nie reagował - relacjonuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę kierowcy na ulicy Rymera w Zabełkowie. Piratem drogowym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mężczyzna swoją brawurową jazdę tłumaczył brakiem bezpiecznego miejsca do zatrzymania swojego pojazdu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy audi zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet