Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Patrol

Nastoletni nożownik już za kratami

20.11.2018 12:09 | 0 komentarzy | acz

Na wniosek policji i prokuratora gliwicki sąd aresztował tymczasowo 19-latka podejrzanego o udział w rozboju, podczas którego jeden ze sprawców użył noża. Uczestniczący w przestępstwie 16-latek trafił do „poprawczaka”.

Nastoletni nożownik już za kratami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątkowy wieczór policję zawiadomiono o poważnie rannym młodym mężczyźnie, znalezionym przez świadków przy ul. Górnych Wałów w Gliwicach. Jak się okazało, 21-latek został zaatakowany przez znanych mu z widzenia dwóch młodzieńców. Sprawcy dotkliwie pobili zabrzanina, a młodszy z nich użył noża. Nie zdołali jednak okraść pokrzywdzonego, gdyż ten stawiał opór. 21-latek trafił do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu.

Policjanci wytropili sprawców. Okazali się nimi 19-letni mieszkaniec Gliwic oraz 16-latek z Knurowa. Po zatrzymaniu trafili do policyjnej celi. Zebrany w sprawie materiał stróże prawa przekazali Prokuraturze Rejonowej Gliwice-Zachód. Wczoraj prokurator przedstawił 19-latkowi zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do sądu wnioskowano o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 16-latek zaś, decyzją sądu dla nieletnich, trafił tymczasowo do policyjnej izby dziecka w Bielsku- Białej, a docelowo umieszczony zostanie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Przypomnijmy: tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 15 lat.