Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Patrol

Pijany wjechał w płot posesji

26.10.2018 16:02 | 0 komentarzy | acz

Mundurowi z wodzisławskiej komendy musieli użyć siły fizycznej w stosunku do pijanego kierowcy, który wjechał w płot i nie chciał dobrowolnie opuścić samochodu. 32-latek nie stosował się do wydawanych przez policjantów poleceń, do tego stopnia że potrzebne było użycie wobec niego kajdanek. 

Pijany wjechał w płot posesji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 października o godzinie 18.15 patrol ruchu drogowego został wezwany na ulicę Ofiar Oświęcimskich, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającym ustalono, że pół godziny wcześniej usłyszał on głośny huk. Gdy wyszedł z domu zauważył że volkswagen passat wjechał w ogrodzenie sąsiada. Na miejscu kierowcy zauważył pijanego mężczyznę, któremu niezwłocznie wyjął kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję.

Po dotarciu na miejsce, policjanci poprosili kierowcę aby wysiadł z pojazdu ale mężczyzna nie zamierzał opuścić swojego pojazdu. Gdy mundurowi pouczyli go o możliwości zastosowania wobec niego środków przymusu bezpośredniego w przypadku braku jego reakcji na polecenia, dalej nie reagował. Policjanci użyli siły fizycznej by wyciągnąć go z pojazdu a następnie założyli mu kajdanki.

Mężczyzna przyznał się, że jadąc ulicą Ofiar Oświęcimskich, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w siatkę ogrodzenia posesji. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W komendzie, mężczyzna "wydmuchał" ponad trzy promile alkoholu. Nietrzeźwemu piratowi drogowemu grozi do 2 lat więzienia.

(acz)