środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Patrol

Koszmarny wypadek w Radlinie. Na motocyklu wjechali w słup. Lądował śmigłowiec LPR

11.10.2018 18:26 | 1 komentarz | mak

- Usłyszeliśmy huk. Pobiegliśmy sprawdzić, co się stało. Okazało się, że straszny wypadek - mówią mieszkańcy Głożyn w Radlinie. Na motocyklu jechało dwóch mężczyzn. Uderzyli w słup. Stan jednego z mężczyzn był na tyle poważny, że wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Koszmarny wypadek w Radlinie. Na motocyklu wjechali w słup. Lądował śmigłowiec LPR
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wypadku doszło przed godz. 16.00. Było to na mało uczęszczanej, spokojnej drodze - bocznej ulicy Głożyńskiej w Radlinie. Dwóch mężczyzn jechało motocyklem. Uderzyli w słup. - Pobiegłem zobaczyć, co się stało. Leżeli przy motocyklu, nie wstawali. Natychmiast zadzwoniłem na pogotowie - mówi jeden z mieszkańców Głożyn.

Na miejsce szybko przybyły służby ratunkowe. 50-letni mężczyzna był przytomny. Karetka zabrała go do szpitala. Drugi z mężczyzn był nieprzytomny. Zadecydowano, że trzeba wezwać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec lądował na łące - tuż przy drodze, na której doszło do wypadku.

- Oni jechali bez kasków, nie mieli żadnych ubrań ochronnych - mówią nam mieszkańcy Głożyn. - Z tego co wiemy, to rano naprawiali ten motocykl. Po południu już na nim jechali, ale motocykl jakoś dziwnie pracował - dodają.

Na miejscu byli strażacy z JRG Rydułtowy, JRG Wodzisław i OSP Głożyny, a także pogotowie i policja.

Więcej w oficjalnym komunikacie KPP.