Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Patrol

Włamali się do piwnicy i ukradli... ziemniaki oraz gąsiory z winem

11.10.2018 13:19 | 0 komentarzy | mak

Mowa o dwóch braciach z Radlina, którzy włamali się do piwnicy w bloku przy ul. Hallera. Ukradli 6 worków z ziemniakami i dwa gąsiory z winem o łącznej wartości 1 200 złotych. Sprawcy byli znani policjantom. Usłyszeli już zarzuty. Prokurator postanowił objąć 17 i 19-latka policyjnym dozorem.

Włamali się do piwnicy i ukradli... ziemniaki oraz gąsiory z winem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek około godziny 17.45 mundurowi z zespołu patrolowego radlińskiego komisariatu pojechali na ulicę Hallera w Radlinie, gdzie zgłoszono kradzież z włamaniem. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który powiedział im, że przyjechał w odwiedziny do brata. Gdy zszedł do piwnicy zauważył rozsypane na podłodze ziemniaki. Widać też było ślady włamania. Sprawcy wyłamali zawiasy w drzwiach i gdy weszli do środka, zabrali sześć 30-kilogramowych worków z ziemniakami i dwa 20-litrowe gąsiory z winem należące do 67-latka.

Na miejsce wezwano przewodnika z psem tropiącym, który doprowadził policjantów do sąsiedniej klatki. Tam mundurowi na ogólnodostępnym strychu ujawnili pusty gąsior i 11 butelek wypełnionych winem. Na przedmiotach tych zabezpieczono ślady linii papilarnych. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili, że przestępstwa dopuścili się dwaj bracia, którzy często tam przesiadywali. Obaj usłyszeli już zarzuty. Udowodniono im także dokonanie innego przestępstwa przeciwko mieniu. 17 i 19-latek zostali objęci policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia.