Niedziela, 26 maja 2019

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Patrol

Policja zatrzymała posiadaczy narkotyków

09.10.2018 09:43 | 0 komentarzy | acz

W miniony weekend policjanci zatrzymali z narkotykami aż 6 osób. Najmłodszy z zatrzymanych ma 18 lat, z kolei najstarszy 48-lat. Wszyscy wkrótce staną przed sądem.

Policja zatrzymała posiadaczy narkotyków
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy posiadacz narkotyków, to mieszkaniec Jastrzębia. 21-latek został zatrzymany w piątek około godziny 00.40 na ulicy Mazowieckiej.. Podczas kontroli mundurowi ujawnili trzy woreczki foliowe z białym proszkiem oraz lufki. Jastrzębianin został zatrzymany.

W niedzielę, około godziny 15.30 w ręce wywiadowców wpadł pasażer zatrzymanego do kontroli drogowej opla. 32-latek podał policjantom fałszywe dane osobowe. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, iż zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Ponadto w bieliźnie poszukiwanego ujawniono woreczek foliowy z białą substancją o łącznej wadze prawie 16 gramów. Stróże prawa zabezpieczyli substancję, a mężczyzna został zatrzymany.

Z kolei, około godziny 20.50 policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego podczas patrolowania ulicy Zielonej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać, wobec czego stróże prawa przystąpili do ich legitymowania. Jeden z mężczyzn wyrzucił woreczek foliowy z białym proszkiem. Okazało się, że była to substancja zabroniona.

Tego samego dnia na ulicy Krakowskiej jastrzębscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Jastrzębia. Okazało się, mężczyzna posiadał przy sobie również środki zabronione. W efekcie kolejny jastrzębianin trafił do policyjnego aresztu.

Kolejny posiadacz narkotyków, to 31-letnia pasażerka renault. Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pojazd o godzinie 1.30 na ulicy Miodowej. Podczas kontroli kobieta próbowała zniszczyć woreczek foliowy z białym proszkiem. Stróże prawa zabezpieczyli substancję, a mieszkanka Jastrzębia została zatrzymana.

Około godziny 00.30 na ulicy Krakowskiej policjanci z jastrzębskiej patrolówki zauważyli mężczyznę, który na ich widok zmienił kierunek i zaczął się nerwowo zachowywać. To nie umknęło uwadze policjantów. Okazało się, że 48-latek również posiadał woreczek strunowy z zawartością białego proszku. W efekcie mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli substancję, którą następnie zbadali testerem narkotykowym.

Teraz o losie zatrzymanych zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat więzienia.