Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

Patrol

24.09.2018 10:08 | 0 komentarzy | żet

Strażacy mają za sobą weekend pełen pracy - gasili pożary, usuwali gniazda os, zabezpieczyli miejsce poważnej kolizji drogowej, usuwali skutki wichury.

Kierowca dacii wjechał w słup. Pięć osób w szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 21 września strażacy z powiatu raciborskiego ugasili pożary ścierniska w Bojanowie oraz trawy w Turzu. Interweniowali również przy ul. Chorzowskiej w Raciborzu, gdzie doszło do zadymienia budynku wielorodzinnego. Okazało się, że źródłem dymu nie był pożar, ale spalanie w piecu śmieci. Tego dnia strażacy interweniowali jeszcze w Owsiszczach, gdzie usunęli gniazdo os.

Sobota 22 września rozpoczęła się dla strażaków od kolizji na ulicy Zabełkowskiej w Rudyszwałdzie. Kierujący dacią logan młody mężczyzna wjechał tam w słup energetyczny. Doszło do zerwania linii, która pozostając pod napięciem tarasowała jezdnię. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ratownicy pogotowia udzielili pomocy i przetransportowali do szpitala pięć poszkodowanych osób. To młodzi ludzie w wieku 17-20 lat (dwóch mężczyzn i trzy kobiety). Doznali urazów głowy, żeber, obojczyka. Okazało sie, że obrażenia nie były poważne. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 20 tys. zł. Policjanci ukarali kierowcę dacii mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. 

Tego dnia strażacy ugasili jeszcze pożar śmietnika przy ul. Chodkiewicza w Raciborzu (wartość strat: 400 zł, przypuszczalna przyczyna pożaru to podpalenie), usunęli konar powalony na jezdnię ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej, rozprawili się z osami w Wojnowicach i Tworkowie, a także ugasili pożar opon przy budynku gospodarczym w Pietrowicach Wielkich.

Pierwsza interwencja odnotowana przez strażaków 24 września to pożar śmietnika przy ul. Bosackiej w Raciborzu (godz. 2.29). O godz. 11.32 strażacy interweniowali przy ul. Włoskiej w Raciborzu, gdzie doszło do pożaru fragmentu elewacji budynku jednorodzinnego. Pożar został ugaszony jeszcze przed przybyciem strażaków. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Przypuszczalnie przyczyną zaprószenia ognia mogło być podpalenie.

Kolejna interwencja strażaków tego dnia polegała na ugaszeniu pożaru trawy przy ul. Rybnickiej w Raciborzu (godz. 13.27). Do wieczora było już spokojnie, później jednak strażacy mieli pełne ręce roboty przy usuwaniu skutków wichury, nad czym pracują do chwili obecnej (poniedziałek, 24 września, godz. 10.00). Więcej informacji na ten temat: Drzewo zwaliło się na samochody, setki gospodarstw bez prądu.


Zdjęcie poglądowe, arch. Nowiny.pl