Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Patrol

Złodzieje okradli studentkę. Wypłacili z jej konta rupie indonezyjskie

13.09.2018 16:17 | 0 komentarzy | acz

Kilkaset złotych straciła 25-letnia studentka z Żor, której bank zablokował konto z powodu podejrzanych transakcji. Kobieta otrzymała informację, że ktoś wypłacał jej pieniądze w indonezyjskiej walucie.

Złodzieje okradli studentkę. Wypłacili z jej konta rupie indonezyjskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj do komendy zgłosiła się 25-letnia studentka z Żor, która powiadomiła o włamaniu na jej konto bankowe. Dwa dni wcześniej otrzymała ona wiadomość z banku z prośbą o kontakt, gdyż z jej konta zaczęły w podejrzany sposób znikać pięniądze.

Jak się okazało bank odnotował kilka płatności i wypłat gotówki w rupiach indonezyjskich, wówczas to zablokował konto 25-latki i natychmiast powiadomił ją o incydencie. Bezprawnych prób płatności było nieco więcej, jednak dzięki reakcji banku nie zostały one zfinalizowane.

Studentka z Żor najprawdopodobniej padła ofiarą skimmerów, którzy to w bezprawny sposób uzyskują dostęp do kont bankowych kopiując pasek magnetyczny. Choć kobieta nikomu nie przekazywała karty, czy danych dostępowych do konta to w ostatnim czasie sporo podróżowała. Wówczas to właśnie mogło dość do popełnienia na jej szkodę przestępstwa.