Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

Kradziez rozbójnicza przy Polnej w Raciborzu. Złodzieje szarpali się z obsługą o butelkę wódki

28.08.2018 12:48 | 0 komentarzy | acz

Raciborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 36 lat. Obaj podejrzani są o kradzież rozbójniczą na terenie marketu przy ulicy Polnej w Raciborzu.

Kradziez rozbójnicza przy Polnej w Raciborzu. Złodzieje szarpali się z obsługą o butelkę wódki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zatrzymani to 19 i 36-latek. Odpowiedzą przed sądem za kradzież rozbójniczą, której dopuścili się 26 sierpnia.Złodziejski duet będąc na terenie sklepu zainteresował się alkoholem, wybierając odpowiedni moment do kradzieży 1 butelki alkoholu o wartości około 50 złotych. Następnie złodzieje postanowili w pospiechu opuścić market nie płacąc za skradziony towar.

Na kradzież zareagował personel sklepu, który próbował ująć sklepowych złodziei, jednakże po krótkiej szamotaninie sprawcy zdołali oddalić się. Pokrzywdzony personel natychmiast zgłosił sprawę na policji. Stróże prawa podjęli szereg operacyjnych działań w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy lub sprawców zuchwałej kradzieży. Poczynione ustalenia pozwoliły na zatrzymanie już dnia następnego tj. 27 sierpnia dwóch mężczyzn związanych z przestępstwem. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Raciborza w wieku 19 i 36 lat. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, gdzie od śledczych usłyszeli już zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi kara nawet 10 lat pobytu w więzieniu.

Miejsce wydarzenia: