środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Patrol

Pościg za nastoletnim kierowcą w Olzie

13.08.2018 11:59 | 1 komentarz | acz

W sobotę, do kontroli drogowej również nie zatrzymał się 17-letni motorowerzysta. Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało, ale to kolejny przypadek pokazujący nieodpowiedzialność rodziców pozwalających swoim dzieciom na jazdę bez uprawnień.

Pościg za nastoletnim kierowcą w Olzie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę, na ulicy Dworcowej w Olzie policjanci z ruchu drogowego kontrolowali pojazdy. Około 18.30 zauważyli jadący od Odry motorower, którym poruszały się dwie osoby. Policjant znajdując się na środku jezdni dał wyraźny sygnał ręką do zatrzymania się kierującemu, ale ten nie zareagował i przyspieszając minął policjanta i zaczął się oddalać w kierunku ulicy Bogumińskiej. Mundurowi szybko pobiegli do radiowozu i włączając sygnały świetlne i dźwiękowe udali się w pościg za jednośladem. Kierowca w pewnym momencie zawrócił i ponownie wjechał w ulicę Dworcową, gdzie za przejazdem kolejowym skręcił w ulicę Kolejową. Następnie udał się na wały przeciwpowodziowe wzdłuż rzeki Odry w kierunku Bukowa.

Podczas pościgu stróże prawa cały czas mieli kontakt wzrokowy z kierującym, jednak ze względu na ukształtowanie terenu musieli go przerwać. Mundurowym udało się zapamiętać tablice rejestracyjne pojazdu i po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych pojechali do miejsca zamieszkania właściciela w Odrze na ulicy Głównej. Za zgodą właścicielki posesji ujawniono w garażu motorower, w którym silnik był jeszcze ciepły. Kobieta oświadczyła, że ma syna 17-letniego, którego nie ma teraz w domu. Na prośbę policjantów zadzwoniła do niego i powiedziała, żeby wrócił do domu. Chłopak przyznał się stróżom prawa do prowadzenia pojazdu. Wiedział, ze nie ma uprawnień do kierowania, dlatego się wystraszył i podjął próbę ucieczki. Będący na miejscu ojciec chłopaka powiedział mundurowym, że wie że syn korzysta z motoroweru. Policjanci poinformowali go o sporządzeniu przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu za udostępnianie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień. O losie 17-latka zdecyduje sąd nieletnich.