Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Patrol

Policjanci szczególnie przyjrzą się dziś zachowaniom pieszych

09.08.2018 09:09 | 0 komentarzy | mak

W czwartek od rana policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem "NURD", czyli "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Stróże prawa będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie się przyglądać, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów.

Policjanci szczególnie przyjrzą się dziś zachowaniom pieszych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ogólnokrajowe działania "NURD" zaangażowani są także policjanci z wodzisławskiej drogówki. Celem akcji jest przede wszystkim dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Działania ukierunkowane są na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. - Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków, których przyczyna wynika często z nieprzestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informują stróże prawa.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie się przyglądać, czy piesi nie łamią obowiązujących przepisów. W ramach akcji mundurowi będą także przypominać pieszym o tym jak ważną rolę odgrywa noszenie przez nich elementów odblaskowych.

Akcja potrwa do godziny 22.00.