Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Patrol

1600 porcji narkotyków w jeden weekend! 200 na festiwalu, reszta w samochodzie mieszkańca powiatu

30.07.2018 14:33 | 5 komentarzy | mak

To nie był spokojny weekend dla policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli przeszło 1600 porcji środków odurzających, w tym ponad 200 podczas festiwalu reggae w Wodzisławiu. Aż 1400 porcji miał w samochodzie 30-letni mieszkaniec gminy Lubomia.

1600 porcji narkotyków w jeden weekend! 200 na festiwalu, reszta w samochodzie mieszkańca powiatu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Weekend w Wodzisławiu Śląskim upłynął pod znakiem zabawy w klimacie reggae. Trwał festiwal "Najcieplejsze Miejsce na Ziemi". Wodzisławscy stróże prawa od piątku czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy. Dzięki skutecznym staraniom mundurowych ponad 1600 porcji narkotyków nie trafiło na czarny rynek.

W czasie samego reggae festiwalu funcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 porcji marihuany. Towar był rozdzielony pomiędzy 9 osób.

Szokującego odkrycia dokonali mundurowi z Gorzyc. To właśnie oni po północy ujawnili podczas kontroli znaczną ilość narkotyków u 30-letniego mieszkańca gminy Lubomia. Mężczyzna zaparkował przy ul. Bogumińskiej w Gorzycach. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować. Wtedy odkryli, że w samochodzie 30-latka znajduje się 1400 porcji środków odurzających. Dokładnie chodzi o bufedron, czyli substancję, której działanie porównuje się do działania metamfetaminy.

Podsumowując - przez dwa dni policjancji zatrzymali łącznie 10 osób z narkotykami, a także handlarza, który sprzedał marihuanę małoletniemu. Sprawcy grozi teraz kara 10 lat pozbawienia wolności, natomiast o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

(mak), fot. AgaKa