środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Patrol

W czasie reggae festiwalu znalazł cudzy portfel. Kupił papierosy, alkohol i... wpadł w ręce policji

30.07.2018 13:49 | 0 komentarzy | mak

32-letni mieszkaniec Świętochłowic wybrał się na festiwal reggae do Wodzisławia Śląskiego. Pech chciał, że zgubił portfel. A wraz z nim dowód osobisty i kartę płatniczą. Wykorzystał to 49-letni wodzisławianin. Postanowił kupić "za cudze" różne towary warte ponad 80 złotych. Na liście zakupów znalazły się także papierosy oraz alkohol.

W czasie reggae festiwalu znalazł cudzy portfel. Kupił papierosy, alkohol i... wpadł w ręce policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną niedziele do wodzisławskiej komendy zadzwonił się 32-letni mieszkaniec Świętochłowic, który poinformował, że podczas Reggae Festiwalu w Wodzisławiu Śląskim zagubił portfel z dowodem osobistym i kartą płatniczą. Zorientował się dopiero, gdy zobaczył, że ktoś z pomocą jego karty dokonał szeregu transakcji zbliżeniowych.

Po odebraniu zgłoszenia wodzisławscy dzielnicowi niezwłocznie pojechali na ulicę Plac Gladbeck. Mundurowi nie mieli większych problemów, by ustalić tożsamość i w dalszej konsekwencji zatrzymać złodzieja. 49-latek z Wodzisławia wyjaśnił policjantom, że portfel odnalazł przy ulicy Bogumińskiej, a następnie postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji i dokonał zbliżeniowych płatności w różnych sklepach. Kupował na cudze konto artykuły papierosy i alkohol. Amator "darmowych" zakupów stanie wkrótce przed sądem. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.