Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Patrol

Hybrydowy radiowóz dla Komisariatu Policji w Krzyżanowicach. Będzie obsługiwał rejon Krzanowic [ZDJĘCIA]

25.07.2018 10:35 | 0 komentarzy | mad

Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się dzisiaj (25.07) przy Urzędzie Miejskim w Krzanowicach. - Mam nadzieję, że dzięki temu autu poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców w znaczny sposób się podniesie – mówi burmistrz Andrzej Strzedulla.

Hybrydowy radiowóz dla Komisariatu Policji w Krzyżanowicach. Będzie obsługiwał rejon Krzanowic [ZDJĘCIA]
W uroczystości przekazania uczestniczył proboszcz Tomasz Gierga z parafii Świętego Wacława w Krzanowicach, który poświęcił nowy radiowóz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hybrydowy radiowóz marki Toyota Auris został ufundowany przez Urząd Miejski w Krzanowicach, Komendę Wojewódzką wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. – W miarę możliwości staramy się wspierać działalność naszego posterunku, dlatego też z budżetu została wyasygnowana kwota 17 tys. złotych – podkreśla burmistrz.

- Radiowóz głównie będzie wykorzystywany przez dzielnicowego z rejonu Krzanowic – powiedział komendant Piotr Wądołowski z Komisariatu Policji w Krzyżanowicach (krzyżanowicki komisariat obsługuje dwa rejony Krzyżanowice i Krzanowice). Do tej pory policja w Krzyżanowicach posiadała cztery radiowozy (dwa oznakowane i dwa nieoznakowane), więc borykano się z pewnymi brakami. - Pożyczaliśmy samochody z Raciborza. Hybryda z pewnością ułatwi nam pracę – zauważył komendant.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.