Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Patrol

Jubileusz 90-lecia i nowy sztandar, czyli wielkie święto w OSP Racibórz Sudół [ZDJĘCIA]

21.07.2018 17:43 | 0 komentarzy | żet

Pokolenia druhen i druhów z jednostki w Sudole od dziewięćdziesięciu lat ratują życie i mienie mieszkańców raciborszczyzny.

Jubileusz 90-lecia i nowy sztandar, czyli wielkie święto w OSP Racibórz Sudół [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotnie popołudnie 21 lipca jednostka OSP Racibórz Sudół świętowała jubileusz 90-lecia istnienia oraz nadania nowego sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawili w miejscowym kościele ks. proboszcz Norbert Nowotny oraz kapelan strażaków raciborszczyzny ojciec Marceli Dębski. Po mszy świętej strażacy przemaszerowali z kościoła na plac przed remizą, gdzie poświęcono i nadano nowy sztandar jednostki, wręczono medale i odznaczenia zasłużonym strażakom, podziękowano również osobom wspierającym OSP w Sudole.

W uroczystości wzięli udział również strażacy ochotnicy z zaprzyjaźnionych jednostek, m.in. Brzezia, Markowic, Miedoni, a także Bieńkowic, Samborowic i Wojnowic.

W galerii publikujemy zdjęcia z uroczystości (Jubileusz 90-lecia i nowy sztandar, czyli wielkie święto w OSP Racibórz Sudół - zdjęcia). Szersza relacja z wydarzenia we wtorkowych "Nowinach Raciborskich" (24.07.2018 r.).