Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Patrol

Policjanci z Raciborza przekazali dzieciom słodycze i pluszaki

11.07.2018 09:05 | 0 komentarzy | żet

Raciborscy policjanci odwiedzili wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej „Zielony Zakątek” w Pogrzebieniu.

Policjanci z Raciborza przekazali dzieciom słodycze i pluszaki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inicjatywa powstała dzięki gościom, którzy swoją obecnością uświetnili uroczyste obchody Święta Policji w raciborskim garnizonie. Odpowiedzieli oni na prośbę komendanta Łukasza Krebsa i zamiast kwiatów ofiarowali mundurowym pluszaki i słodycze. Przeznaczenie upominków było z góry znane raciborskim policjantom - pluszaki i słodycze miały trafić do dzieci.

10 lipca policjanci odwiedzili wychowanków Placówki Szkolno-Wychowawczej „Zielony Zakątek” w Pogrzebieniu i przekazali dzieciom maskotki i smakołyki. Chcieli w ten sposób umilić im pobyt w placówce. Szef raciborskiego garnizonu w trakcie spotkania z maluchami podkreślił: Dla wszystkich stróżów prawa dzieci są najważniejszymi istotami na świecie. Cieszę się, że mogę dziś w imieniu naszych gości, którzy z okazji Święta Policji, tak hojnie odpowiedzieli na prośbę, aby zamiast kwiatów ofiarować słodycze i zabawki, wręczyć te upominki. Każdy uśmiech, który pojawia się na twarzy dziecka, nieraz pomimo smutku i cierpienia, sprawia nam ogromną radość i satysfakcję.

Podczas wizyty nie zabrakło wskazówek i dobrych rad na temat bezpiecznego wypoczynku w domu i nad wodą. Ponadto dzieci mogły zobaczyć policyjny radiowóz i jego wyposażenie. Wychowankowie "Zielonego Zakątka" odwdzięczyli się muzycznym występem przygotowanym specjalnie dla policjantów.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet