Czwartek, 20 czerwca 2019

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Patrol

Pochwały, podziękowania i... cztery nowe radiowozy. Święto Policji na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]

06.07.2018 15:24 | 2 komentarze | żet

- Dziękuję wam i waszym rodzinom, które są cierpliwe i znoszą trudy tej służby - powiedział Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs do swoich podwładnych podczas Święta Policji.

Pochwały, podziękowania i... cztery nowe radiowozy. Święto Policji na Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborskie obchody Święta Policji zorganizowano w piątek 6 lipca na Zamku Piastowskim w Raciborzu. W pierwszej części uroczystości szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Krzysztof Justyński wręczył awanse funkcjonariuszom KPP w Raciborzu. Następnie przyszła pora na okolicznościowe przemówienia. Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu Łukasz Krebs uczcił pamięć policjantów zamordowanych podczas II wojny światowej i pochowanych w Miednoje oraz tych wszystkich, którzy "słowa roty wypełnili do końca". Dziękował obecnej na sali prokurator Danucie Kozakiewicz za możliwość pracy z tak doświadczonym przedstawicielem organów ścigania, a także swoim podwładnym oraz ich rodzinom za trud, zaangażowanie i cierpliwość.

Pracują, kiedy inni świętują

Prokurator Danuta Kozakiewicz przyznała, że jest emocjonalnie związana z pracą policji i zaproszenie na doroczną uroczystość jest dla niej świętością. Życzyła awansowanym policjantom, aby rozwój ich kariery zawodowej szedł w parze ze wzrostem wynagrodzenia, bo "byt określa świadomość".

Komendant wojewódzki Krzysztof Justyński nawiązał w swoim przemówieniu do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zauważył, że niepodległość nie jest wartością daną raz na zawsze. Pochwalił raciborskich policjantów za dobre wyniki. Dziękował również rodzinom mundurowych, które muszą pogodzić się z tym, że "policjanci pracują w czasie, kiedy inni świętują".

Hybrydowe toyoty

Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na zamkowy dziedziniec, aby przekazać raciborskiej komendzie cztery nowe radiowozy - toyoty auris z napędem hybrydowym. Samochody zostały zakupione ze środków Komendy Głównej Policji przy wsparciu finansowym samorządów powiatu raciborskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. - Pracuję 20 lat w policji i nie pamiętam, aby do Raciborza na raz trafiło aż tyle nowych radiowozów - powiedział nam Andrzej Kantyka - pasjonat motoryzacji, który w raciborskiej komendzie odpowiada m.in. za nadzór nad naprawą i eksploatacją radiowozów.

Nowe toyoty z napędem hybrydowym trafią do komisariatów w Krzyżanowicach i Kuźni Raciborskiej oraz komendy w Raciborzu, gdzie zasilą ogniwo patrolowe. Samochody z napędem hybrydowym doskonale nadają się do jazdy w mieście, gdzie spalają około 4,5 litra paliwa na 100 kilometrów. Samochody są wyposażone w kamery cofania, klimatyzację, a nawet alufelgi.

(żet)