środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Patrol

Sprzęt z Funduszu Sprawiedliwości trafił do strażaków z Gminy Kuźnia Raciborska

05.07.2018 22:20 | 1 komentarz | ma.w, kozz

Na placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dla wszystkich OSP z terenu gminy. Zakupiono go w ramach projektu Funduszu Sprawiedliwości z środków Ministerstwa Sprawiedliwości. Nadzorował go z ramienia resortu raciborzanin Michał Woś doradca ministra. W imieniu ministerstwa sprzęt przekazywał w Kuźni Marcin Sławecki. W galerii zdjęcia z wydarzenia [autor Maciej Kozina].

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Paweł Macha wygłosił krótką przemowę przy okazji przekazania sprzętu. Powiedział m.in.:

Przechodzimy reorganizację, Kuźnia będzie miała niedługo nowy samochód. Obecnie używany tam wóz trafi do Budzisk. W tym celu przerobiony zostanie tam garaż. Dziękuję pozostałym jednostkom za solidarność względem Kuźni Raciborskiej. Robimy przy remizie podjazd. To nie są prezenty burmistrza żeby było ładniej tylko robimy to bo jest to potrzebne.

Burmistrz wyjaśniał, że pomniejszone zostały dotacje dla OSP, ale jeśli znajdą się dodatkowe środki w budżecie miejskim to strażacy otrzymają dodatkowe pieniądze.

Rudy i Turze czeka modernizacja taboru. - Mamy nadzieje na samochód z PSP z Raciborza. Gdy go pozyskamy do Rud to tamtejszy star trafi do Jankowic - mówił P. Macha.

- Dziękuję panu Michałowi Wosiowi, że dopilnował przekazania sprzętu bo dostaliśmy dwa razy tyle niż się spodziewaliśmy. Gmina 1% dopłaciła czyli 1155 zł a otrzymaliśmy sprzęt warty 115 tys. zł - podsumował burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego

Paweł Macha

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.