Wtorek, 12 listopada 2019

imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora

RSS

Patrol

Złodzieje kontra policjanci z Kuźni Raciborskiej

03.07.2018 14:43 | 0 komentarzy | żet

Złodziejski duet nie miał szans w starci z czujnym dzielnicowym oraz zdecydowanym komendantem komisariatu policji w Kuźni Raciborskiej.

Złodzieje kontra policjanci z Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej zatrzymał przed służbą sklepowych złodziei, którzy skradli artykuły spożywcze, po czym wybiegli za linię kas, nie płacąc za posiadany towar. Policjant pobiegł za nimi i zatrzymał 29-letniego złodzieja, natomiast jego partnerka zdołała uciec rowerem. Na pomoc mundurowemu przyjechał powiadomiony telefonicznie komendant z kuźniańskiego komisariatu wraz z policjantką. To oni, po krótkim pościgu, zatrzymali 17-letnią dziewczynę.

Do zdarzenia doszło 1 lipca na ul. Jana Pawła II w Nędzy. Mężczyzna i kobieta wybiegli ze sklepu z towarem, za który nie zapłacili. Przypadek chciał, że świadkiem zdarzenia był mł. asp. Rafał Budnik. Dzielnicowy przed służbą wszedł do sklepu na zakupy. Gdy zauważył złodziejski duet w akcji, pobiegł za nimi. Udało mu się dogonić i obezwładnić 29-latka. 17-latka zdołała uciec na rowerze, ale wkrótce została zatrzymana przez poinformowanych o zdarzeniu komendanta i policjantkę z kuźniańskiego komisariatu.

Okazało się, że złodzieje ukradli nie tylko artykuły spożywcze, ale również rower, którym uciekała 17-latka. - Złodziejski duet trafił do policyjnego aresztu. Dzięki szybkiej akcji mundurowych, warty 850 zł rower został już przekazany właścicielowi. Teraz złodziejskiej parze grozi nawet 5 lat więzienia - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet