Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Patrol

Nowa hybryda w Pszowie. Burmistrz testowała radiowóz

25.06.2018 09:44 | 0 komentarzy | juk

Burmistrz Pszowa Katarzyna Sawicka-Mucha i przewodniczący rady miejskiej Czesław Krzystała odebrali podziękowania od komendanta powiatowego policji za dofinansowanie zakupu nowego radiowozu – hybrydowej toyoty auris. Szefowa miasta miała okazję usiąść za kierownicą samochodu i przetestować nowy radiowóz.

Nowa hybryda w Pszowie. Burmistrz testowała radiowóz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tydzień temu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie 43 nowych radiowozów, które zasilą flotę śląskiej policji. Samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu KWP Katowice.

22 czerwca Komendant Powiatowy Policji spotkał się z władzami samorządowymi, by podziękować im za dofinansowanie zakupu radiowozu dla pszowskich policjantów. Szef wodzisławskich policjantów podziękował za dofinansowanie zakupu nowej toyoty z napędem hybrydowym Burmistrz Pszowa Katarzynie Sawickiej - Mucha i obecnemu na spotkaniu przewodniczącemu rady miejskiej Czesławowi Krzystała, wyrażając słowa uznania za okazaną pomoc.

Nowa toyota będzie teraz służyć pszowskim stróżom prawa w codziennej służbie. Koszt nowego radiowozu to blisko 92 tys. zł, z czego 37 tys. zł dołożyło miasto, 27 tys. zł pochodziło ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a 27 tys. zł z budżetu KWP Katowice.