Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Patrol

Pijani kierowcy zatrzymani na rybnickich drogach

18.06.2018 12:34 | 0 komentarzy | acz

Policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali w miniony weekend kilku nietrzeźwych kierujących. Niechlubny rekordzista – 26-letni rybniczanin – miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Pijani kierowcy zatrzymani na rybnickich drogach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek kilka minut po 23.00 w Rybniku na ulicy Raciborskiej, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą oplem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 18-letniej mieszkanki Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie 1,7 promila alkoholu. Kierująca nie posiadała także przy sobie dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej.

W sobotę około 8.00, dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji na ulicy Zdrzałka w Rybniku. Mundurowi ustalili, że kierujący fordem jadąc w kierunku ulicy Zebrzydowickiej zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Stróże prawa odnaleźli sprawcę kolizji i szybko okazało się co było przyczyną jego ucieczki. Badanie na alkomacie wykazało u 26-letniego rybniczanina ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że wobec kierującego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień.

Na ulicy Główniej w Jejkowicach, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 46-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

Podczas działań na ulicy Sportowej w Rybniku, mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mazdą i sprawdzili jego stan trzeźwości. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 37-letniego mieszkańca powiatu rybnickiego promil alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że 37-latek nie posiada prawa jazdy. Zostało mu zatrzymane kilka miesięcy temu, za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj po południu w Świerklanach na ulicy Boryńskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego quadem. W trakcie kontroli, mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. 65-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie na alkomacie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.