Wtorek, 19 marca 2019

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

RSS

Patrol

Zobacz jak złodzieje kradną auto w Rybniku. Dłużej otwierali furtkę niż samochód [FILM]

05.06.2018 18:19 | 2 komentarze | acz
Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 14:45

Nie pomogły nowoczesne zabezpieczenia i gps w samochodzie. Złodziejom wystarczyła chwila, aby ukraść samochód należący do mieszkańca Rybnika. 

Zobacz jak złodzieje kradną auto w Rybniku. Dłużej otwierali furtkę niż samochód [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dziś nad ranem na terenie posesji przy ulicy Platanowej w Rybniku doszło do kradzieży samochodu. Złodzieje posłużyli się metodą "na walizkę", zdezaktywowali GPS w samochodzie i odjechali w nieznanym kierunku. Skradziony samochód to czarny Jeep Grand Cherokee z 2016 roku.

Na czym polega ta metoda? Do kradzieży potrzebne są dwie osoby oraz samochód z tak zwanym systemem bezkluczykowym. Jeden ze złodziei podchodzi z walizką do drzwi budynku lub jego ściany, za którą spodziewa się karty lub innego urządzenia pełniącego funkcję kluczyka. Walizka, którą ma w ręku jest tak naprawdę radiowym wzmacniaczem, który wyszukuje słaby sygnał "kluczyka" zza drzwi i wzmacnia go, rozysłając fale radiowe przed budynek. W tym samym czasie drugi złodziej podchodzi do pojazdu i chwyta za klamkę. Wtedy pojazd wysyła do kluczyka sygnał elektroniczny z pytaniem o kod dostępu otwierający drzwi auta. Centralka w aucie wyłapuje wzmocniony sygnał zza drzwi i umożliwia uruchomienie auta.

Miejsce wydarzenia: