Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Z zakazem i pod wpływem wsiadł za kółko. Zatrzymała go policja

05.06.2018 09:55 | 1 komentarz | AgaKa

Wodzisławscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierowca volkswagena wsiadł za "kółko" mimo iż ma zakaz prowadzenia pojazdów, za to że w przeszłości kierował w stanie nietrzeźwości. Tym razem też trzeźwy nie był...

Z zakazem i pod wpływem wsiadł za kółko. Zatrzymała go policja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczoraj o godzinie 19.40 w Olzie na ulicy Bogumińskiej, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Kierowca od razu przekazał policjantom informacje, że nie posiada prawa jazdy gdyż zostały mu zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 54-latek nie miał także dowodu rejestracyjnego i obowiązkowego ubezpieczenia. Mimo, iż dokładnie rok temu sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, wczoraj ponownie siadł za "kółko" swojego samochodu, w dodatku z dwoma promilami w organizmie. Za złamanie zakazu grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

To nie jedyny pijany kierowca zatrzymany tego dnia. Po godzinie 7.00 na ulicy Skrzyszowskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę alfy romeo. Podczas czynności od 29-latka policjanci czuli silną woń alkoholu. Kierowcę przebadano na urządzeniu alcosensor i okazało się, że się nie mylili. W organizmie wodzisławianina był promil alkoholu. Kierowca nie posiadał też ubezpieczenia OC. Stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.