Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Patrol

Mundurowi szczególnie przyglądają się dziś pieszym

28.05.2018 09:56 | 0 komentarzy | mak

28 maja - od wczesnych godzin porannych - wodzisławscy policjanci prowadzą akcję "Bezpieczny pieszy" ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo podczas akcji mundurowi będą wykorzystywać system monitoringu w Radlinie.

Mundurowi szczególnie przyglądają się dziś pieszym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działania policjantów z drogówki prowadzone są na terenie całego powiatu. W Radlinie, dzięki współpracy z funkcjonariuszami straży miejskiej, mundurowi będą korzystać z monitoringu miejskiego. Jeden z policjantów wnikliwie obserwuje zachowania zarówno kierujących, jak i pieszych, a kiedy zauważy wykroczenie, informuje o tym swoich kolegów pełniących służbę na drodze, którzy podejmują dalsze czynności wobec sprawców.

- Bezpieczeństwo pieszych należy rozpatrywać z dwóch perspektyw. Pierwsza związana jest z kierowcą, który powinien zachować szczególną ostrożność i prędkość, umożliwiającą właściwą reakcję pieszemu. Z kolei druga wiąże się z samych zachowaniem pieszych, którzy mając w zasięgu wzroku policjanta, podejmują ryzykowane zachowania na drodze - tłumaczy policja.