Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Patrol

Dziewięćdziesięcioletnie drzewa spłonęły w pożarze lasu między Kuźnią Raciborską a Nędzą [ZDJĘCIA]

06.05.2018 19:57 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 09:10

TEKST AKTUALIZOWANY

Dym znacznie ograniczył widzialność na DW 922. Drogę zamknięto dla ruchu. W akcji gaśniczej wykorzystano helikopter oraz samolot.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do pożaru doszło 6 maja około godz. 14.00 pomiędzy Kuźnią Raciborską i Nędzą, nieopodal drogi wojewódzkiej nr 922. Gdy strażacy przystąpili do akcji, ogień trawił las na szerokości 50 metrów.

Do akcji gaśniczej skierowano dwa zastępy strażaków zawodowych oraz samochód operacyjny z komendy PSP w Raciborzu, a także 13 zastępów ochotników (dodatkowo 2 zastępy OSP pozostawały w odwodzie). W sumie z ogniem walczyło 89 strażaków.

Oprócz tego do gaszenia pożaru użyto samolotu typu dromader, którym dokonano trzech zrzutów wody oraz śmigłowca gaśniczego, którym zrzucono wodę 13 razy.

Sytuacja została opanowana po trzech godzinach. Do czasu ugaszenia pożaru ogień strawił 90-letni las na powierzchni 25 arów. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 tys. zł.

Po zakończeniu akcji gaśniczej na miejscu czuwali jeszcze strażacy-ochotnicy. Później pożarzyska doglądali leśnicy. O godz. 5.45 raz jeszcze zaalarmowali strażaków, którzy po przyjeździe na miejscu zdusili w zarodku odradzający się pożar.

Przypuszczalna przyczyna pożaru to podpalenie.

fot. OSP Kuźnia Raciborska