środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Patrol

To recydywista napadł na Żabkę w Rybniku

01.05.2018 09:09 | 0 komentarzy | acz

Mężczyzna którego wizerunek publikowaliśmy w związku z rozbojem do którego doszło w Żabce przy ulicy Dworek, został zatrzymany. 35-latek wpadł podczas usiłowania kradzieży rozbójniczej. 

To recydywista napadł na Żabkę w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od kilku dni policja poszukiwała mężczyzny, który dokonał napadu w sklepie Żabka przy ul. Dworek w Rybniku. Napastnik użył wtedy wobec ekspedientki gazu pieprzowego, a następnie wykorzystując bezbronność kobiety, uciekł ze skradzionym towarem. Po publikacji jego wizerunku, skontaktowała się z nami mieszkanka naszego miasta, która rozpoznała tego mężczyznę. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony weekend, podczas... usiłowania kradzieży rozbójniczej. Tym razem jego celem był sklep przy ulicy Wodzisławskiej. Mężczyzna zapakował zakupy do wózka i nie płacąc za nie wyszedł. Zauważył to pracownik ochrony sklepu, który próbował zatrzymać złodzieja. Ten jednak nie dawał za wygraną i zaatakował ochroniarza. Powiadomieni o zdarzeniu rybniccy policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali agresora. Okazało się, że to poszukiwany w związku z rozbojem przy ul. Dworek, 35-letni mieszkaniec Rybnika. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. 35-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju, usiłowania kradzieży rozbójniczej oraz kierowania gróźb karalnych. Prowadzący postępowanie śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na okres trzech miesięcy. Za popełnione w warunkach recydywy przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 18 lat więzienia.