Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Patrol

Trzy wypadki z udziałem rowerzystów. Do szpitala trafiło dwoje dzieci

23.04.2018 17:44 | 0 komentarzy | żet

W ostatnim czasie policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy odnotowali kilka zdarzeń z udziałem rowerzystów. Mundurowi apelują o ostrożność w poruszaniu po mieście zarówno cyklistów, jak i kierowców samochodów. Niekiedy odrobina wyobraźni i podstawowe zasady bezpieczeństwa wystarczają by uniknąć tragedii.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do bardzo groźnie wyglądającej kolizji z udziałem małoletniego rowerzysty doszło w Rybniku na skrzyżowaniu ulicy Przedmieście z ulicą Wincentego Pola. Obecni na miejscu zdarzenia policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że 5-letni chłopiec jadąc rowerem ulicą Wincentego Pola, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w prawidłowo jadącego hyundaia. Dziecko z obrażeniami ręki trafiło do szpitala. O zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny.

W miniony piątek 20 kwietnia policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem rowerzysty. Do zdarzenia doszło na ulicy Żniwnej. Mundurowi ustalili, że 11-letni rowerzysta włączając się do ruchu z drogi dojazdowej do posesji, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej w kierunku ulicy Włościańskiej kierującej fordem i doprowadził do zderzenia. 11-latek został przetransportowany do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku są wyjaśniane przez rybnickich śledczych.

23 kwietnia kilka minut po 8.00 na ulicy Jankowickiej doszło do kolizji z udziałem cyklisty. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 59-letni rowerzysta skręcając w lewo, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z prawidłowo wyprzedzającym go motorowerzystą. 59-latek za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym.

źródło: KMP Rybnik, oprac. żet