środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

Noga z gazu! Policjanci z drogówki mierzą prędkość

16.04.2018 11:13 | 0 komentarzy | mak

Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzą działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Mundurowi wykorzystają do akcji wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości.

Noga z gazu! Policjanci z drogówki mierzą prędkość
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomiar prędkości będzie prowadzony na głównych ciągach komunikacyjnych województwa. - Pamiętajmy, że przekraczanie dozwolonych prędkości jest wciąż jednym z głównych czynników wpływających na skutki zdarzeń drogowych - przekazuje policja.

Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, ograniczenie liczby ofiar w wypadkach drogowych w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych a także eliminowanie brawurowo poruszających się po drodze kierowców zwiększających prędkość po minięciu punktu kontrolnego.

W trakcie działań policjanci będą też sprawdzać trzeźwość kierowców oraz obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa. Kaskadowe pomiary prędkości odbędą się na głównych ciągach komunikacyjnych graniczących z Rybnikiem, Raciborzem i Jastrzębiem Zdrój. Akcja potrwa do 22.00.