Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Patrol

Więcej policyjnych kontroli na drogach w czasie świąt

30.03.2018 08:32 | 0 komentarzy | mak

W Wielkanocny weekend, od 30 marca do 3 kwietnia, śląska drogówka będzie prowadzić działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. Kierowcy mogą się spodziewać nie tylko licznych punktów kontroli prędkości, ale także patroli w nieoznakowanych pojazdach, wyposażonych w wideorejestrator.

Więcej policyjnych kontroli na drogach w czasie świąt
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przekraczanie dozwolonej prędkości należy do głównych przyczyn wypadków drogowych. Drugim czynnikiem, powodującym znaczną ilość tragicznych w skutkach zdarzeń, jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Dlatego też w tym świątecznym czasie na terenie całego województwa śląskiego przeprowadzone zostaną działania ukierunkowane na trzeźwość kierujących oraz prędkość prowadzonych przez nich pojazdów.

Kierujący spodziewać się mogą nie tylko licznych punktów kontroli prędkości, ale także patroli w nieoznakowanych pojazdach, wyposażonych w wideorejestrator. Podczas działań, prowadzonych przy współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, planowane są kaskadowe pomiary prędkości na całym ciągu drogi krajowej nr 1, która stanowi główny szlak komunikacyjny w naszym kraju na osi północ-południe.

- Korzystając z okazji apelujemy do kierujących, aby „śpieszyć się powoli”. Pieszych natomiast prosimy o ostrożność i rozwagę. Zaplanujmy swoje wyjazdy i powroty z takim wyprzedzeniem, które zapewni nam i innym użytkownikom dróg bezpieczne i rodzinne Święta Wielkanocne - apelują mundurowi.