Czwartek, 24 stycznia 2019

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Patrol

Z pasażerami i szlabanem na dachu prosto pod pociąg. Tak się jeździ w Wodzisławiu [FILM]

21.03.2018 12:29 | 20 komentarzy | acz

Policjanci z Wodzisławia prowadzą postepowanie w sprawie zdarzenia, do którego doszło 18 marca o godzinie 14.20 na przejeździe kolejowym na ulicy Kopernika w Wodzisławiu.

Z pasażerami i szlabanem na dachu prosto pod pociąg. Tak się jeździ w Wodzisławiu [FILM]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Sprawę nagłosnił świadek zdarzenia. Jego zdaniem, do zdarzenia miało dojść na przejeździe kolejowym przy ulicy Skrzyszowskiej i Kopernika, policjanci postanowili zbadać opisywaną przez czytelnika historię. Stróże prawa wystąpili do kolei o udostępnienie nagrania. Po obejrzeniu zapisu z kamer, ewidentnie widać jak kierowca autobusu miejskiego popełnia dwa wykroczenia. Wyjeżdżając z ulicy Skrzyszowskiej na ulicę Kopernika nie stosuje się do znaku "Stop", a następnie, lekceważąc sygnały ostrzegawcze tj. czerwone światła, przejeżdża przez tory, mimo zamykających się już szlabanów. - Naraził w ten sposób na niebezpieczeństwo pasażerów, których przewoził oraz stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Autobus mógł przecież utknąć między szlabanami -mówi komisarz Marta Pydych z wodzisławskiej policji.

Na szczęście tym razem nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy nie zakończyło się tragedią, a policja nagranie publikuje ku przestrodze. W sprawie prowadzone są już czynności zmierzające do ustalenia kierowcy autobusu i skierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie. Popełnione przez niego wykroczenia zagrożone są karą aresztu i grzywny. O losie kierowcy zadecyduje wkrótce sąd.

Miejsce wydarzenia: