Czwartek, 18 kwietnia 2019

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

Patrol

Areszt dla rybnickiego dilera

19.03.2018 11:07 | 0 komentarzy | acz

Tymczasowy areszt zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec 36-latka zatrzymanego przez rybnickich kryminalnych. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Areszt dla rybnickiego dilera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybniccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informacje o 36-letnim rybniczaninie, który może posiadać narkotyki. Mężczyzna jest znany stróżom prawa. Był w przeszłości wielokrotnie karny za przestępstwa narkotykowe oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także odbywał karę pozbawienia wolności. 36-latek został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Podczas przeszukania śledczy ujawnili i zabezpieczyli spore ilości narkotyków. Wstępne testy wykonane przez mundurowych wykazały, że są to marihuana oraz amfetamina. Z zabezpieczonych środków można było przygotować prawie 70 porcji dilerskich. Ponadto, śledczy przechwycili ponad 140 tabletek ecstasy.

Podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uszkodzenia ciała i wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na świadka w toczącym się przeciwko niemu postępowaniu. Rybnicki sąd, na wniosek śledczych i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 36-letniego rybniczanina na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.