Piątek, 14 grudnia 2018

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

Patrol

Policja na miejscu zbada czy kierowca brał narkotyki

14.03.2018 11:27 | 3 komentarze | acz

Policjanci z drogówki otrzymali niedawno nowy sprzęt do wykrywania obecności środków narkotycznych w organizmie.

Policja na miejscu zbada czy kierowca brał narkotyki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

DrugRead jest profesjonalnym, mobilnym urządzeniem elektronicznym stworzonym do precyzyjnej, optometrycznej analizy wyników paskowych narkotestów.

Duży ekran LCD umożliwia łatwe odczytanie wyniku testu bez względu na warunki oświetleniowe panujące w otoczeniu a oczekiwanie na wynik trwa maksymalnie 8 minut. Policjanci z wodzisławskiej drogówki już korzystają z nowego sprzętu w codziennej służbie.

Urządzenie będzie służyć policjantom nie tylko podczas specjalnych działań ale także podczas codziennej służby, by uniemożliwić kierowanie pojazdami osobom będącym właśnie pod wpływem narkotyków. DrugRead jest prosty w użyciu, szybko odczytuje wynik, który wyświetlany jest na dużym ekranie i co najważniejsze badania można dokonać wszędzie. Teraz mundurowi będą sprawdzać nie tylko stan trzeźwości kierowców. W razie podejrzeń, co do kierowcy będą mogli łatwo ustalić czy kierujący nie jest pod wpływem środków odurzających. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i narkotyków grozi do 2 lat więzienia.