środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Patrol

Pijany kierowca opla chciał ukraść paliwo w Wodzisławiu

07.03.2018 09:23 | 0 komentarzy | acz

W ręce policjantów z wodzisławskiej patrolówki wpadł 24-latek. Mężczyzna zatankował pojazd, ale nie uiścił opłaty za paliwo, po czym odjechał. Za kierowcą ruszył pracownik stacji, powiadamiając o fakcie policję. 

Pijany kierowca opla chciał ukraść paliwo w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

5 marca około 15.00 policjanci zostali wezwani na stację paliw przy ulicy Młodzieżowej w Wodzisławiu, gdzie zgłoszono kradzież paliwa. Od właścicielki stacji, uzyskano informację, że kierujący oplem vectra zatankował paliwo za niecałe 25 złotych, po czym podszedł do kasy i oświadczył że nie ma pieniędzy ani żadnych dokumentów. Obiecał, że wróci na stacje, jak tylko pożyczy pieniądze od kolegi, do którego teraz się uda. Gdy kobieta nie zgodziła się na takie rozwiązanie, mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał. Za nim ruszył syn zgłaszającej.

Gdy policjanci rozmawiali z poszkodowaną, zadzwonił jej syn i przekazał że jedzie za sprawcą i jest aktualnie na ulicy Szybowej. Mundurowi wsiedli do radiowozu i pojechali we wskazane miejsce. Zastali tam syna właścicielki stacji. Mężczyzna oświadczył, że kierowca opla wjechał teraz w polną nieutwardzoną drogę, w związku z powyższym nie jechał dalej za nim. Policjanci pojechali dalej polną drogą, gdzie dokonali jego zatrzymania. Za kierownicą opla siedział 24-latek.

Przyznał, że to on ukradł paliwo, ale nie uciekał tylko jechał po pieniądze do kolegi. Jednak na pytanie, gdzie mieszka kolega nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć.Mieszkaniec Zwardonia nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów osobistych ani z pojazdu. Jak sam przyznał, samochód nie jest ubezpieczony i nie posiada aktualnych badań technicznych. Kierowcę poddano badaniu na zawartość alkoholu. 24-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.