Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Patrol

Kaskadowe pomiary prędkości w Rybniku. Mandaty i utrata prawka

26.02.2018 12:11 | 7 komentarzy | acz

Policjanci rybnickiej drogówki przeprowadzili wczoraj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na krótkich odcinkach dróg liczne patrole sprawdzały prędkość kierowców i wyciągały konsekwencje wobec tych, którzy nie stosowali się do przepisów i ograniczeń.

Kaskadowe pomiary prędkości w Rybniku. Mandaty i utrata prawka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ocena stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wskazuje, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego wczoraj w całym kraju przeprowadzone zostały wzmożone działania Policji pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Polegały one na umiejscowieniu kilku policyjnych patroli na wybranym odcinku drogi, aby kierowcy, którzy znów przekraczają dozwoloną prędkość po minięciu radiowozu ponieśli tego konsekwencje. Policyjne patrole były tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku kilometrów podróżujący natrafiali na kolejny. Rybniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego podobnie jak ich wielu kolegów w całym kraju kontrolowali w różnych częściach miasta i powiatu prędkość z jaką poruszali się kierowcy. W działaniach brało udział 21 policjantów, którzy ujawnili blisko 70 przypadków przekroczenia prędkości.

Podczas działań na ulicy Rudzkiej w Rybniku, policjanci zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że 33-letni rybniczanin miał na liczniku 119 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 79 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli i ukarany 600-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi, za przekroczenie prędkości oraz niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej. Wkrótce kierowca pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.